Braki w uzębieniu

Zęby można mieć przez całe życie w idealnym stanie i nigdy się nie przejmować problemami z nimi związanymi, ale zdarza się ekstremalnie rzadko – nie ma, co się oszukiwać. W życiu równie bywa i czasem, nawet przy dokładnej trosce o zdrowie zębów, zdarzają się wpadki. Jeszcze pół biedy, gdy chodzi o zwykłe ubytki i pomniejsze choroby, ale poważny problem zaczyna się wraz z utratą zębów.

Powody utraty zębów

Przyczyn utraty uzębienia w mniejszym lub większym stopniu jest wiele. Począwszy od zaniedbania i braku prawidłowej profilaktyki, a skończywszy na chorobach genetycznych. Tak, możemy tracić zęby z powodów od nas niezależnych, jak przypadłości genetyczne. Zęby można także stracić w wyniku działania czynników zewnętrznych w sposób bardziej mechaniczny – w wypadku, w trakcie bójki, po upadku i tak dalej.

Rozwiązanie problemu z brakami w uzębieniu?

Jednak rozwiązanie jest zawsze, nawet w momencie utraty wszystkich zębów. Rozwiązanie różnić się będzie skomplikowaniem zabiegu, czasem potrzebnym na wykonanie i w dużej mierze ceną w zależności od stopnia problemu. Profesjonalne kliniki znają się na rzeczy i oferują szeroki wachlarz usług, obejmujących uzupełnianie braków w uzębieniu. W klinikach, jak Dr. Baron (www.drbaron.pl) specjaliści służą radą, pomagają doborze najlepszego i najodpowiedniejszego rozwiązania, oferując pacjentom możliwość ruchomych uzupełnień, implantów oraz mostów.

Inną metodą są ceramiczne nakładki na zęby, które imitują piękne, równe i białe zęby. Znane są z hollywoodzkich stref, gdyż gwiazdy chętnie wybierają takie rozwiązanie w kwestii śnieżnobiałego uśmiechu – nakładki wtedy umiejscawia się na zębach i osadza w dziąśle na stałe.

Co może się stać, gdy zignorujemy problem?

Wydaje się, że po utracie zębów nic gorszego nas nie może już spotkać w kwestii uzębienia. Jednak utrata zębów może być jedynie początkiem poważnego problemu, jakim jest choroba okluzyjna. Polega ona na przesuwaniu się zębów w celu wypełnienia pustej przestrzeni w linii zębów w zamian tych, które wypadły. Pozostałe zęby przesuwają się w kierunku luk i przez to powodują problemy ze zgryzem, dziąsłami i linią zębów. Wykrzywiają się, wysuwają z kości będą tylko pogłębiającym się problemem, jeśli nie uzupełnimy w odpowiednim czasie braków w uzębieniu.

Utrata zębów to duży problem, ale nie katastrofa, gdyż problem można naprawić na wiele sposobów w dzisiejszych czasach przy zaawansowanej technologii i materiałach używanych w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *