Mieszkając w domu jednorodzinnym możemy pochwalić się przestronnym ogrodem, co oznacza, że jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Jak jednak przywilej ten wykorzystać dobrze? W końcu latem chcemy spędzać wieczory na świeżym powietrzu, do czego będziemy potrzebować należytego oświetlenia ogrodu. W tej kwestii wybór jest właściwie nieograniczony, dostępnych obecnie na rynku sposobów oświetlenie ogrodu nie sposób zliczyć – wystarczy zajrzeć na https://www.lampy-ogrodowe.pl/. Pamiętajmy, żeby przed dokonaniem wyboru zastanowić się nad naszymi potrzebami oraz nad efektem, który chcemy uzyskać. W końcu światło buduje nastrój nie tylko we wnętrzach.

Zacznijmy od funkcji. Jeśli w naszym ogrodzie zbudowaliśmy taras bądź altanę, to całkiem możliwe, że będziemy chcieli zapewnić w tych miejscach światło o większym natężeniu, na przykład po to, aby móc zorganizować przyjemną posiadówkę dla najbliższych. Mocniejsze oświetlenie będzie też wskazane przy domach osób, które uwielbiają oddawać się lekturze na świeżym powietrzu. Dla znacznej większości wystarczy jednak delikatne, nastrojowe światło. Tym sposobem będziemy mieli zapewnioną widoczność, a budowany przez nie nastrój pozwoli na pełny relaks.

Kinkiety

Tego rodzaju oświetlenie na fasadzie domu od strony ogrodu, na murze otaczającym ogród, czy też nawet na żywopłocie są niezmiennie jednym z bardziej popularnych rozwiązań. Nie licząc doświetlenia przestrzeni na zewnątrz, lampy te pozwalają na uwydatnienie piękna bryły budynku. Warto też dodać, że dzięki montażu na murach, kinkiety pozwalają na łatwe ukrycie okablowania.

Latarnie

Zawsze zamiast podwieszanej latarenki możemy przecież zdecydować się na najprawdziwszą latarnię. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku dużych ogrodów, gdzie oświetlenie długich ścieżek będzie wymagało podniesienia źródła światła. Efekt jest niesamowity, a nasz ogród będzie przypominał prawdziwy park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *