Każde biuro potrzebuje stołu konferencyjnego. To swego rodzaju centrum biznesowe. Miejsce, w którym kształtują się nowe pomysły i przestrzeń ułatwiająca spotkania zarówno w gronie pracowników, jak i rozmowy z kontrahentami. Zanim wybierzemy odpowiedni stół do naszego biura, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością kształt stołu, który wpływa nie tylko na wygląd mebla, ale i jego funkcjonalność.

Kształt stołu ma znaczenie

Okrągłe stoły konferencyjne są kompaktowymi opcjami, dzięki czemu idealnie nadają się do małych sal konferencyjnych i ciasnych przestrzeni, takich jak prywatne biura i pomieszczenia ogólnodostępne, w których chcemy wydzielić miejsce do spotkań.
Kwadratowe stoły konferencyjne są również idealne dla mniejszych pomieszczeń, ale zapewniają nieco więcej powierzchni roboczej, niż okrągłe stoły. W zależności od rodzaju nóg stołowych, wiele kwadratowych stołów może być łączonych ze sobą w celu utworzenia większych, prostokątnych stołów konferencyjnych. Doskonałym przykładem jest stół konferencyjny z kolekcji E.O.S. znajdujący się w ofercie sklepu internetowego Meblicante.

Prostokątne stoły konferencyjne najlepiej nadają się do większych, formalnych sal konferencyjnych i są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów, które z łatwością dopasujemy do wymiarów pomieszczenia. Funkcjonalną opcją stołów prostokątnych są modele zaokrąglone na każdym końcu, aby mogło przy nich usiąść więcej osób. Brak ostrych krawędzi jest również bardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Płynność ruchu przy takim stole jest większa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *