Wybór właściwej kostki brukowej wbrew pozorom nie jest wcale taki łatwy. Z czego to wynika? Otóż przy decyzji należy uwzględnić kilka ważnych parametrów, takich jak zastosowanie, rodzaj nakrytej nawierzchni oraz cena kostki brukowej.

Na naszą ostateczną decyzją powinna również wpłynąć kwestia wytrzymałości nawierzchni. Pamiętajmy, że niezbyt gruba kostka brukowa, świetnie sprawdzająca się w roli ścieżki ogrodowej lub jako taras, może okazać się za mało wytrzymała na podjazd przeznaczony dla dużego auta. Zły dobór kostki znacznie więc skraca czas eksploatacji takiej nawierzchni. Równie istotne są takie parametry, jak wytrzymałość, trwałość, odporność na ścieranie oraz nasiąkliwość, ponieważ to one decydują o wygodzie i bezproblemowym użytkowaniu. Oczywiście nie można też pominąć aspektu estetycznego oraz samej ceny kostki brukowej.

Przemysłowa kostka brukowa

Chodzi o standardowy materiał, który swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w rozmaitych miejscach o dużej przestrzeni, zwłaszcza na parkingach, chodnikach oraz alejkach parkowych. Odznacza się niezwykle prostą formą, ewentualnie w kształcie podwójnej litery T, co przypomina kształt klepsydry. Jej powierzchnia jest najczęściej gładka, w kolorze szarym. Cena brutto za m2 tego rodzaju kostki brukowej wynosi 44,76 zł dla Piccolina Granit, 45,37 zł dla Behaton oraz Hydrostone.

Szlachetna kostka brukowa

Taki materiał gwarantuje zdecydowanie lepsze walory estetyczne w stosunku do jej odpowiednika standardowego. Wynikają one ze specjalnej obróbki jeszcze w czasie procesu produkcji lub bezpośrednio już po jej ukończeniu. W konsekwencji powstają rozmaite kształty oraz ciekawa kolorystyka i struktura. Często zwiększają się również właściwości użytkowe. Cena brutto za m2 tego rodzaju kostki brukowej w różnych kolorach wynosi 42,35 zł dla Unidecor, 58,49 zł dla Holland oraz 48,40 zł dla Sześciokąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *