Polska firma Profim od początku swojego istnienia dba o funkcjonalność i uniwersalność swoich projektów. Krzesła tej marki wyróżniają się zawsze niebanalnym designem oraz ogromną dbałością o spełnianie wszelkich wymagań ergonomicznych. Nie inaczej jest z modelem LIGO dostępnym w sklepie internetowym.

Wyrózniający design

Oto przykład, jak za pomocą prostych środków można osiągnąć bardzo ciekawy efekt. Krzesło Ligo wyróżnia się zdecydowanie na tle krzeseł o tradycyjnej formie. Tym, co zaskakuje jest charakterystyczne wcięcie z obu stron oparcia na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W połączeniu z zaokrągloną góra oparcia tworzy interesującą, kubełkową formę. Nadaje ona krzesłu wrażenia lekkości. Kilka krzeseł LIGO ustawionych w rzędzie może wyglądać naprawdę wyjątkowo.

LIGO od strony praktycznej

Czego oczekujemy od krzesła. Ma być przede wszystkim wygodne. Jednak to nie wszystko. Powinno posiadać szereg cech użytkowych, które ułatwiają jego eksploatację. Dla przykładu krzesło, które stanowi wyposażenie kuchni czy jadalni powinno być łatwe w czyszczeniu, bo właściwie nieustannie narażone jest na zabrudzenia. Krzesło w poczekalni musi być solidne i trwałe. Rotacja ludzi w takich miejscach jest bardzo duża, krzesło musi, więc wytrzymać ciągły ruch i użytkowanie. Krzesła w jadalniach hotelowych czy restauracjach powinny być lekkie, aby można je było z łatwością przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu. Przydaje się także możliwość sztaplowania, czyli ustawiania krzeseł jednego na drugim. W ten sposób można je bezproblemowo przechowywać. Krzesła w sali konferencyjnej czy recepcji bardzo często łączone są w rzędy. Dosyć istotną kwestią stają łączniki, które umożliwiają takie połączenie. Okazuje się, że LIGO posiada wszystkie wymienione cechy funkcjonalne! I tak oto przechodzimy do jego uniwersalnego charakteru.

Wszechstronność krzesła LIGO

LIGO idealnie dopasowuje się do wnętrz restauracyjnych oraz kawiarni. Może stanowić również wyposażenie różnego rodzaju pomieszczeń socjalnych oraz jadalni w hotelach czy pensjonatach. Dzięki tapicerowanym nakładkom jest wystarczająco wygodne, aby wykorzystać go do urządzenia funkcjonalnej i komfortowej sali konferencyjnej czy pokoju szkoleniowego. Doskonale sprawdzi się poczekalni oraz recepcji, spełniając zarówno swoją podstawową rolę, jak i funkcję reprezentacyjną.

Źródło:
https://www.profim.pl/produkty/kolekcja/ligo/wersje
https://www.formyuzytkowe.pl/profim-krzeslo-ligo-k-32-h

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *