Urodziny to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. Dla nich nie jest to jeszcze smutna rocznica, która przypomina o przemijającym czasie i urodzie, a doskonała okazja do zabawy, świętowania oraz zjedzenia z przyjaciółmi smacznego tortu, zdmuchnięcia świeczek. Dziecięce imprezy są zawsze bardzo kolorowe, wesołe i głośne, a dziecięcy entuzjazm oraz energia unoszą się w powietrzu. Dla rodzica jest to jednak nie lada wyzwanie, aby zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy. Jak tego dokonać? Poniżej znajdziesz krótki poradnik, o tym, jak zrobić niezapomnianą imprezę urodzinową dla swojego dziecka.
gifts-570821_1920Ostatnio bardzo modne i popularne są tak zwane imprezy tematyczne. W związku z tym, na początku dobrze jest wybrać temat przewodni urodzin – mogą to być Kowboje na Dzikim Zachodzie, Mała Syrenka czy Kubuś Puchatek. Następnie, gdy wybierzemy temat przyjęcia powinniśmy zadbać o stworzenie i uszczegółowienie scenariusza. Gdy mamy scenariusz i pomysł na imprezę, wiemy jak chcemy, aby ona wyglądała należy pomyśleć nad przygotowaniami.
Dobrze jest przygotować sobie listę niezbędnych akcesoriów, które będą nam potrzebne, aby przygotować wystrój sali oraz przebrania dla uczestników imprezy. Gdy już zaopatrzymy się w niezbędne przedmioty musimy zadbać o tematyczne dekoracje. W przypadku np. dekorowania mieszkania w stylu „Kubusia Puchatka” – koniecznie trzeba zadbać o charakterystyczny słoik z miodem oraz stworzenie prowizorycznej chatki Kubusia Puchatka.
Warto przygotować także odpowiednią tematycznie scenkę do pamiątkowego zdjęcia, np. scenka z Dzikiego Zachodu czy Gwiazda Hollywood. Nie można zapomnieć o zapewnieniu obsługi fotograficznej, która zadba o pamiątkowe zdjęcia dla solenizanta oraz wszystkich gości. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęcia np. podczas urodzin, których tematem przewodnim są Piraci, solenizantowi ubranemu w strój piracki z papugą przyczepiona do ramienia robione są po kolei zdjęcia z każdym z gośćmi. Tego rodzaju zdjęcia będą stanowić doskonała pamiątkę dla wszystkich uczestników urodzin.
Koniecznie trzeba zadbać także o zorganizowanie zabaw i gier dla dzieci. Ważne, aby dzieci mogły się wyszaleć, a oprócz tego, aby gry i zabawy były przede wszystkim kreatywne i pobudzały wyobraźnię oraz gry i zabawy manualne. Dodatkowa atrakcją jest zawsze np. puszczanie baniek mydlanych, jest to absolutny hit wśród dzieci. Modne jest także malowanie twarzy, trzeba jednak pamiętać o kupieniu najwyższej jakości farbek, aby nie uczuliły skóry dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *