Dobry ortodonta posiada odpowiednie kwalifikacje do tego, aby zajmować się korekcją zębów pacjentów. Każde leczenie ortodontyczne przebiega podobnie i wykonywane jest za pomocą aparatu na zęby, który tworzy się indywidualnie do uzębienia pacjenta.

Aparat na zęby stałe.

Dorośli i starsze dzieci mogą korzystać z leczenia, którego celem jest wyprostowanie krzywych zębów lub poprawa zgryzu. Zanim jednak jakiekolwiek działania będzie można podjąć, konieczna jest wstępna wizyta u ortodonty, który oceni poziom nieprawidłowości oraz wymierzy wymiary aparatu na zęby. Każde takie urządzenie tworzone jest specjalnie na potrzeby jednego pacjenta. Po skończeniu leczenia taki aparat ulega zniszczeniu.

Założenie stałego aparatu to proces dość bolesny i często przez kilka pierwszych dni pacjent ma problemy z jedzeniem oraz mówieniem. Po jakimś czasie jednak szczęka przyzwyczaja się do zamontowanego urządzenia i wykonywanie wymienionych czynności staje się prostsze, chociaż do końca leczenia mogą one sprawiać pewne trudności. Jeżeli jednak pacjentowi zależy na prostym uśmiechu, powinien podjąć się takiego leczenia, ponieważ jest to najskuteczniejszy sposób na wyprostowanie skrzywionych zębów.

Ortodoncja Kraków.

W Krakowie bardzo wiele osób zmaga się z problemem krzywych zębów. Na szczęście osoby z miasta oraz okolic mają możliwość odwiedzić renomowanego lekarza stomatologii, który wykonuje również leczenie ortodontyczne oraz inne zabiegi dentystyczne. Klinika w Krakowie dba o wszystkich swoich pacjentów, zapewniając im kompleksowe i dokładne leczenie pod każdym względem. Informacje na temat wykonywanych tam badań i zabiegów, znaleźć można na stronie, a której znaleźć można kontakt telefoniczny i mailowy do pielęgniarki lub samego lekarza, można więc bez przeszkód umówić się na wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *