Przeprowadzka wiąże się z tym, że będziemy musieli bezpiecznie zapakować rzeczy, które mamy w mieszkaniu. Trzeba przecież wszystko jakoś przewieźć do następnego mieszkania. Najlepszą opcją będą kartony. Zmieścimy w nich niemal wszystko: od książek czy starych listów miłosnych i innych pamiątek aż po porcelanowe naczynia i szklane wazony. Oczywiście szklane przedmioty będziemy musieli jeszcze dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową by się nie stłukły. Skąd możemy wziąć kartony w które wszystko zapakujemy?

Opcja pierwsza: zapytaj w sklepie

To wariant ekonomiczny. Na pewno na twoim osiedlu znajduje się jakiś supermarket, możesz zapytać w nim o kartony. Najlepiej udać się w dniu dostawy, wtedy kartony będą jeszcze ładnie złożone. Zapytajmy o te największe kartony np. po makaronach, chrupkach czy napojach alkoholowych, część warzyw przywozi się w grubych kartonach, o te też możemy zapytać. Na pewno obsługa sklepu nie będzie miała nic przeciwko, tym bardziej, że pozbędą się bezużytecznych z ich punktu widzenia, śmieci.

Opcja druga: możesz kupić w sklepie

Jeśli pierwsza opcja z jakiegoś powodu nie wchodzi w grę i kategorycznie odmawiasz pójścia do sklepu i zapytania o kartony, jest jeszcze wariant drugi. Jest wiele sklepów, które oferują kartony w sprzedaży. Ceny wahają się od 4 zł do 9 zł za jedną sztukę, ale można kupić całą paczkę w której jest około 20 sztuk, wtedy wychodzi taniej.

Opcja trzecia: zapytaj firmę transportową

Jeśli zamawiasz firmę transportową, zapytaj o kartony. Czasami firma oferuje kartony w cenie przeprowadzki. Warto o to zapytać. Wpisując w przeglądarkę google frazę transport i przeprowadzki wyskoczy nam kilkanaście propozycji firm, które zajmują się przeprowadzkami, wyślijmy maila, zapytajmy się o dokładną ofertę, być może kartony są uwzględnione w cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *