Dobrze prosperujący, własny biznes pralniczy to nie tylko doskonałe źródło dochodów, ale także satysfakcja zawodowa. Trzeba być jednak świadomym, że każda działalność gospodarcza na wolnym, konkurencyjnym rynku niesie ze sobą potencjalne ryzyko bankructwa, ponieważ konkurencja nie śpi. Zawsze bowiem nasi klienci mogą poszukać sobie bardziej korzystnej oferty, dlatego, że wyczerpie się zapotrzebowanie na takie usługi, albo dlatego, że popełnimy jakieś znaczące błędy. A niestety tak już jest, że zawsze błędy biznesowe bardzo szybko przekładają się na poważne kłopoty finansowe. Należy zaznaczyć, że zdecydowanym minusem prowadzenia każdej działalności, nie tylko usług pralniczych jest swojego rodzaju niepewność, więc jest to zajęcie dla osób, które nie boją się ryzyka.
washing-machine-1157238_1920Jeżeli chodzi o zalety prowadzenia własnej pralni to jest to na pewno realizacja zawodowa, pewność zatrudnienia, niezależność oraz dobre zarobki. Niezależność jest nierozerwalnie połączona z samodzielnością oraz wiąże się z dowolnym ustalaniem swojego czasu pracy. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby być dobrym właścicielem firmy i dobrym szefem dla swoich pracowników, należy posiadać pewne cechy osobowości. Trzeba być zdyscyplinowanym, pracowitym, samodzielnym, wszechstronnym, lubić ryzyko, być elastycznym oraz odpornym psychicznie.
Dla wielu ludzi niewymiarowy czas pracy jest atutem, ponieważ nie lubią oni być zmuszani do pracy w określonych z góry godzinach, natomiast są tez osoby, które wręcz przeciwnie – nie lubią niewymiarowego czasu pracy. Jest to dla nich bardzo trudne, ponieważ de facto oznacza to pracę na okrągło, po godzinach i w czasie dni, które teoretycznie powinny być wolne od pracy. Przybierając taka postawę może i biznes rozwija się doskonale, ale wcześniej czy później wystąpi syndrom wypalenia zawodowego i towarzyszące mu zwykle mniej lub bardziej poważne kłopoty ze zdrowiem.
Minusem prowadzenia własnego biznesu może być dla wielu osób nadmierna odpowiedzialność i to odpowiedzialność nie tylko za firmę i jej rozwój, ale także odpowiedzialność prawna i finansowa za swoich pracowników.
Gdy prowadzi się swój biznes, w tym przypadku pralnie zwykle liczymy na spore zyski i najczęściej udaje nam się je osiągnąć. Często jednak zdarzają się niezaplanowane wydatki, awarie, inwestycje, które w konsekwencji przyczyniają się do nieregularności dochodów firmy, a czasem nawet do okresowego lub całkowitego ich braku.
Prowadzenie firmy to także duża ilość obowiązków prawno-administracyjnych, z którymi nie każdy potrafi sobie poradzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *