Wybór odpowiedniego łóżeczka dla niemowląt jest czasem nie lada problemem. Łóżeczko musi być bezpieczne dla dziecka i wygodne dla rodzica. Na rynku dostępnych wiele rodzajów, wzorów i rozmiarów tego mebelka. Jak w takim razie wybrać najlepsze łóżeczko wśród tysiąca innych?

Materiał

Najczęściej spotykane są łóżeczka dla niemowląt wykonane z drewna. Najczęściej wyprodukowane są z drewna bukowego lub sosnowego. Różnią się między sobą wytrzymałością i przede wszystkim ceną. Bukowe jest mocniejsze, ale też droższe. Co wcale nie oznacza, że tańsze, sosnowe będzie złej jakości. Zawsze należy sprawdzić czy z drewna nie wychodzą drzazgi oraz czy nie zawiera ostrych krawędzi.

Rozmiar

Nie warto kupować malutkiego łóżeczka dla niemowląt, ponieważ dobrze dobrane może służyć dziecku nawet przez pierwsze 2-3 lata życia. Powinno być również dopasowane do gabarytów pokoju, w którym będzie się znajdować. Najbardziej standardowe i polecane rozmiary to 120x60cm lub 140×70 cm.

Funkcjonalność

Dla wygody rodziców i komfortu podczas wyciągania oraz wkładania dziecka do łóżeczka dla niemowląt, przynajmniej jeden z boków powinien mieć możliwość przesunięcia go lub zdjęcia. Są również takie łóżeczka, w których zdejmuje się wszystkie boki, co jest przydatne, kiedy dziecko podrośnie i nie trzeba będzie zmieniać łóżeczka na nowe. Dobrze, jeśli jest również wyposażone w szeroką szufladę, w której możemy trzymać niezbędne rzeczy dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *