Dobrze pamiętać, że nie zajdziemy daleko bez dobrego księgowego w naszym otoczeniu. Wie to każdy przedsiębiorca, który ma firmę. Nie da się wszystkiego wiedzieć i o wszystko dbać tak, jak zrobi to ktoś, kto będzie skupiony tylko na danej rzeczy. Szef, to szef – musi wszystko mieć pod kontrola, ale przecież się nie rozdwoi. Trzeba kontaktować się z klientami, załatwiać kontrakty, jeździć na potkania – firma musi zarabiać. Dobra księgowość pozwoli na to, żeby to wszystko funkcjonowało tak, jak należy. Zatem skontaktujmy się z MH – biuro księgowe. Firma, która dobrze się rozwija będzie generować całą masę faktur, które trzeba mieć w jednym miejscu. Ale to tylko początek góry lodowej. Wiele ludzi myśli, że poradzi sobie bez porad kogoś, kto zna się na księgowości. Pójdzie do urzędu raz, potem drugi i w końcu zapamięta co ma robić. W końcu i tak się zgubi, bo im więcej papierków, tym gorzej nad tym zapanować.

Księgowi dzisiaj działają na specjalnych programach komputerowych, których zwykły Kowalski nie będzie w stanie przyswoić, przez co wszystkie ważne dokumenty będzie trzymał w szafce. Do tego wszystko będzie w kompletnym nieładzie i bałaganie. I zaczną się problemy. Urząd skarbowy nie lubi czekać i bardzo szybko informuje nas, że nie dotrzymywaliśmy terminu, za czym idą kary i odsetki, czego przecież nikt nie chce. Dlatego nie warto aż nadto ufać swoim możliwością, bo można się bardzo łatwo przejechać i zgubić. Dobrze mieć przy sobie kogoś z księgowości już na samym początku funkcjonowania naszej firmy (nawet jeśli bardzo kogoś takiego nie chcemy), aby ze wszystkim powoli wprowadzała nas w świat wielkiego biznesu i rachunków, które nigdy się nie kończą.

Tak najłatwiej to wszystko zrozumieć. Pojawia się coś nowego, jakiś problem – od razu mamy poradę, dzięki czemu wiemy co zrobić z taką rzeczą w przyszłości, w której tego typu rzeczy będzie więcej i więcej. Im większa firma, tym więcej cyfr, które bez problemu złapie i posadzi na miejsce każda dobra księgowa, księgowy. Nie ma co oszczędzać na porządku w papierach naszej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *