Drive to seria wyjątkowych mebli, które można z łatwością przystosować zarówno do pracy siedzącej, jak i stojącej. Oferowane przez sklep internetowy biurka Drive posiadają możliwość łatwej regulacji wysokości za pomocą sterownika zamontowanego pod blatem. O zaletach tego typu rozwiązania przekonuje się coraz szersze grono pracowników biurowych.

Dlaczego warto pracować na stojąco?

Ten pomysł może wydawać się nieco dziwny, ale coraz więcej osób pracuje na stojąco. W wielu krajach Europy Północnej meble do pracy na stojąco i siedząco stosowane są już od lat. Liczne badania pokazują, jak szkodliwa dla naszego zdrowia jest długotrwała praca siedząca. Zbyt mała ilość ruchu to prawdziwa męka dla naszego kręgosłupa, ale nie tylko. Pracując coraz więcej przed biurkiem i komputerem zmierzamy do tego, że nasze ciało stopniowo traci mięśnie. Z tego powodu praca siedząca zaczyna być coraz częściej krytykowana przez lekarzy i naukowców.

Rozwiązaniem jest po prostu powrót do pracy w pozycji stojącej. Spędzając mniej czasu na siedzeniu, ciało ludzkie częściej wykorzystuje mięśnie nóg i pleców, a także mięśnie brzucha. Mięśnie wzmacniają się, a ból stopniowo zanika.

Korzyści płynące z pracy stojącej

Praca w pozycji stojącej ma wiele zalet. Podstawową jest zmniejszenie dolegliwości związanych kręgosłupem. Kolejny plus to utrata masy ciała. Stanie pozwala spalić więcej kalorii, co sprzyja stopniowej utracie wagi. Pracownicy korzystający z rozwiązań takich, jak Drive stają się również bardziej produktywni. Podczas, gdy siedzenie sprawia, że czujemy się zmęczeni, praca w pozycji stojącej stymuluje nas do bycia czujnym i aktywnym.

Profesjonalne środowisko i sprzęt, z którego korzystamy, odgrywają ważną rolę w miejscu pracy. W związku z tym konieczne jest używanie profesjonalnych biurek z regulacją wysokości, aby w pełni wykorzystać pozycję siedzącą / stojącą. W dowolnym momencie możliwe jest zwiększenie wysokości biurka do pracy na stojąco lub obniżenie go do pozycji siedzącej.

Źródło: http://meblicante.pl/meble-biurowe/meble-pracownicze/meble-pracownicze-drive#opis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *