Kupując używane auto musimy liczyć się z tym, ze wśród sprzedających nie brakuje oszustów. Przedstawiamy kilka porad, jak uniknąć prób oszustwa i ominąć różne haczyki czekające na naiwnych kupujących.

Uważaj na super okazje!

Każdy chce kupić auto po atrakcyjnej cenie. Niska cena samochodu jest bardzo często czynnikiem determinującym jego zakup. O prawdziwą super okazję jednak naprawdę trudno. Jeżeli widzimy ofertę, która jest niezwykle atrakcyjna pod względem cenowym, zastanówmy się dobrze i sprawdźmy samochód na dziesiątą stronę. Może okazać się, że ma jakieś wady ukryte, a właściciel chce się go po prostu jak najszybciej pozbyć.

Nie kupuj auta bez jazdy próbnej!

Powinniśmy dać sobie minimum pół godziny na zapoznanie się z autem. W czasie jazdy możemy posłuchać, jak działa silnik oraz skrzynia biegów. Wjedźmy na wyboistą drogę i oceńmy, jak zachowuje się zawieszenie. Nawet, jeżeli nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie motoryzacji sami możemy wykryć pewne usterki. Może okazać się również, że dany samochód zupełnie nam nie pasuje.

Przy jakichkolwiek wątpliwościach skorzystaj z porad ekspertów!

Od razu zaznaczmy, że szwagier, który kupił w swoim życiu już dwa auta nie koniecznie może okazać się rzetelnym doradcą. Szwagier jest oczywiście postacią umowną. Możemy zawieść auto do jednego z autoryzowanych serwisów i wykonać jego przegląd. Na rynku nie brakuje również profesjonalnych firm, dla których skrupulatna ocena aut jest chlebem powszednim. Przykładem jest http://mobilekspert.pl działający na terenie całej Polski.

Źródło: http://superauto24.se.pl/porady/8-bedow-przy-kupowaniu-uzywanego-samochodu_354064.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *