Wiele osób decyduje się na kupno używanych samochodów, ponieważ są one o wiele tańsze, niż auta nabywane prosto z salonu. Poszukujący aut, nadal jednak starają się podążać za oszczędnościami, wybierając nie tylko samochody, które będą używane, ale także takie modele, które będą ekonomiczne. Jak się okazuje, oszczędne samochody wcale nie muszą wyróżniać się drobnymi rozmiarami. Odpowiednio dobrane SUV-y czy VAN-y, także mogą zaliczać się do grona ekonomicznych. W poniższym artykule, postaramy się pochylić nad poniższym tematem.

Stereotyp, iż wyłącznie mniejsze samochody niewiele palą, zdezaktualizował się. Owszem, może jeszcze dziesięć lat temu tak było, jednak w przypadku aut dzisiejszej generacji, wiele uległo zmianom. Przyglądając się średniemu wykorzystanie paliwa dla wielkiego i rozległego Lexusa RX450 h wynosi 3,5 l jednostki benzynowej przy wspomaganiu silnika elektrycznego oraz niewielkiemu Fiatowi Grande Punto o 1,9 l dieslu i mocy, równej 120 km wydaje się zadziwiający. Mamy bowiem do czynienia ze stosunkiem 6,2l/100 km oraz 5,8l/100 km. Widać więc wyraźnie, że liczby te są całkowicie do siebie nieproporcjonalne. Lexus cechuje się ponad dwa razy większą mocą, masą oraz pojemnością i pali niemal tyle samo, co wspomniane wcześniej Punto. Z drugiej jednak strony, cena Lexusa jest o około 200 tysięcy złotych wyższa.

Różnica, jaką udało się osiągnąć, polegająca na dysproporcji względem rozmiarów oraz pojemności mocy auta, wynika także z nieustannie i dynamicznie rozwijającej się branży motoryzacyjnej. Za przykład można wziąć tutaj chociażby VW Passata. Zaproponowany w 1988 roku B3, o silniku 2l i mocy 115 KM, palił aż 10,9l na 100 km, podczas gdy model B5 zaproponowany dziewięć lat później, palił zaledwie 8,5l na 100 km przy mocy 150 KM. Najnowszy model, o takiej samej mocy jak B5, pali już tylko 6,6l na 100 km. Widać więc, że auta stają się coraz oszczędniejsze.

W szczecińskim skupie aut, klienci zainteresowani wygodnym i wszechstronnym, ale równocześnie tanim w utrzymaniu modelem, z całą pewnością znajdą coś dla siebie. W razie jakichkolwiek wątpliwości, mogą bowiem liczyć na pomoc i wsparcie profesjonalnego i godnego polecenia zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *