Jeśli zdecydowaliśmy się na to by założyć ogród, z pewnością będziemy również chcieli, by w tym ogrodzie znalazło się oświetlenie. Musimy zdecydować się jakie oświetlenie wybrać, jeszcze zanim założymy ogród, a także na jakie źródła światła postawić.

Żeliwne, aluminiowe czy z tworzywa?

Jeśli chodzi o lampy ogrodowe to trzeba zaznaczyć z czego są produkowane. Wyróżniamy lampy żeliwne, aluminiowe a także lampy z tworzywa. Lampy ogrodowe produkowane są w najróżniejszych kolorach, jednakże najczęściej spotkamy te w ciemnych kolorach (czarny, szary, ciemnozielony). Lampy żeliwne nawiązują swoim wyglądem do tradycyjnych latarni. Tutaj najczęściej spotkamy wysokie lampy parkowe, które ustawia się wzdłuż alejek parkowych. Lampy są jednak ciężkie a materiał ulega korozji, więc coraz częściej rezygnuje się z tego typu rozwiązań. Kolejny rodzaj lamp to lampy aluminiowe, są one lekkie oraz niepodatne na działanie warunków atmosferycznych. Z aluminium wytwarza się stylowe latarnie, które swoim wyglądem przypominają żeliwne latarnie. Lampy aluminiowe są dostępne w wielu kolorach. Na rynku dostępne są też lampy wykonane z tworzywa, korpusy wykonuje się z poliamidu a klosze z acryliku.

Jakie źródła światła?

Najlepiej by w ogrodzie znalazły się nowoczesne źródła światła. Jest to rozwiązanie oszczędne i wygodne. Tradycyjne żarówki zużywają dużo prądu i trzeba je często wymieniać. Jest kilka rodzajów energooszczędnych źródeł światła, np. świetlówki kompaktowe lub halogeny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *