Właściciele swoich witryn, którzy sami zajmują się pozycjonowaniem swojej strony internetowej często popełniają błędy przy optymalizacji swoich serwisów pod kątem wyszukiwarek. Jakie są to błędy i jak je rozwiązać?

Marnowanie potencjału meta- tagów

Często zdarza się, że właściciele witryn stosują ten sam zabieg ustawiając wszystkie tytuły stron jako nazwę firmy. W ten sposób marnuje się potencjał title. Zdarza się też całkowity brak meta tagów lub źle dobrane słowa w meta tagach. Tymczasem ogromne znaczenie ma unikalny tytuł strony oraz optymalne zredagowane dla każdej z podstron serwisu descriptions. W zasadzie jest to podstawa działań SEO. Na szczęście to jeden z podstawowych błędów, który można najszybciej naprawić. Ważne jest m.in. to, by wykorzystywać w tytułach strony słowa klucze, które są najczęściej wpisywane przez użytkowników.

Naszpikowanie swojej witryny słowami kluczowymi

Nie jest wskazane, by to samo słowo kluczowe powtarzało się w tytule strony, nagłówku H1, nagłówku H2 i występowało kilkanaście razy w treści. Działając w ten sposób, możemy bardziej zaszkodzić witrynie niż jej pomóc. Najlepiej by słowo kluczowe było używane w treściach w naturalny sposób, słowa kluczowe używane w nagłówkach H2 powinny być użyte w odmiennej formie, otoczone zdaniem.

Powielane treści na stronie www

Błędem jest również to, gdy właściciel strony wykorzystuje te same opisy w różnych miejscach, np. na portalach społecznościowych typu Facebbok czy aukcjach internetowych- to bardziej szkodzi witrynie. Treści powinny być oryginalne, unikatowe. Czasem będziemy musieli napisać wszystkie treści od nowa a czasem wystarczy tylko przeredagowanie.

Nieprzystosowana strona do urządzeń mobilnych

Ruch z urządzeń mobilnych jest coraz większy, statystyki pokazują, że niedługo zrówna się z ruchem z komputerów, dlatego powinniśmy wziąć to pod uwagę i utworzyć wersję na urządzenia mobilne- inaczej użytkownikowi trudno będzie z niej skorzystać. Zanim podejmiemy działania musimy sprawdzić czy na naszej stronie pojawia się ruch z urządzeń mobilnych? Być może będziemy musieli utworzyć wersję mobilną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *