Rowerek biegowy to specjalny rodzaj zabawki, która pozbawiona jest pedałów. Jazda na takim rowerku biegowym polega na odpychaniu się od podłoża nogami, dzięki czemu maluch trenuje równowagę i odpowiednią koordynację ciała. Tego rodzaju rowerki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Rowerki biegowe to doskonały sposób na zabawę oraz na przygotowanie do jazdy na prawdziwym rowerze z dużymi kołami, podczas której kluczowe znaczenie ma koordynacja ruchowa. Jeżdżąc na rowerku biegowym dziecko ma doskonałą okazję nauczyć się utrzymywania równowagi i zachowywania prawidłowej postawy ciała w trakcie zabawy. Właśnie te umiejętności przydadzą się dziecku w chwili przesiadki na tradycyjny rower napędzany pedałami.

Jak wygląda jazda na biegówce?

Rowerek biegowy dla dziecka wyposażony jest w wygodne siodełko oraz kierownicę, dzięki którym jazda jest komfortowa i bezpieczna. Wsiadając na taką zabawkę dziecko najpierw porusza nogami tak samo jak przy chodzeniu, a w miarę nabierania wprawy zaczyna unosić nóżki i odpychać się od podłoża, nabierając coraz większej prędkości. Rowerki biegowe dla dzieci oparte są na bardzo prostej konstrukcji, a ich obsługa jest w pełni intuicyjna, co sprawia, że dziecko bardzo szybko uczy się jak należy z nich korzystać. Na stronie znajdziemy różne rozwiązania, które dostarczą maluchom niezapomnianych wrażeń.

Dlaczego warto?

Zabawka nauczy dziecko właściwej oceny odległości, co jest przydatną umiejętnością. Co więcej, maluch nauczy się skupiać uwagę i swój wzrok na konkretnym celu. Tego rodzaju umiejętności przygotują dziecko do bardziej złożonych zadań, jakie przed nim stoją w przyszłości. Kompaktowe wymiary rowerku sprawiają, że jego transport nie będzie stanowił problemów, a także możliwość spakowania do bagażnika samochodowego. Ogólnie rzecz biorąc rower biegowy ma za zadanie przyzwyczaić dziecko do jazdy na jednośladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *