Każde dziecko potrzebuje wielu godzin snu, nie wystarczy jednak zapewnić maluchowi solidnego, ładnego łóżka. Trzeba także wysilić się i wybrać odpowiedni materac.

Jaki materac najzdrowszy dla dzieci?

Istnieje mnóstwo rodzajów materacy, które pasują na łóżeczka dziecięce. Są one wykonane z różnych materiałów, piankowe, sprężynowe, sprężynowo-piankowe i wiele innych.
Jakie jednak będą najlepsze i najbezpieczniejsze dla dzieci?

1.Materac wytrzymały

Podczas wyboru materaca warto sprawdzać jego wytrzymałość. Materace sprężynowe uważane są powszechnie za mocniejsze, jednak niekoniecznie jest to prawdą. Dobrej jakości pianka, która się nie odkształca, posłuży lepiej i dłużej, niż sprężyny, które ostatecznie mogą się odkształcić i nawet przeszkadzać w spaniu.

2.Materac z materiałów naturalnych

Jest to bardzo istotne i powinno być brane pod uwagę przez każdego troskliwego rodzica. Dzieci bardzo często cierpią na różnego rodzaju alergie i sztuczne materiały mogą wzmocnić podrażnienia.
Materace ekologiczne to najlepsza opcja, jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze dziecko śpi w zdrowym otoczeniu, na dobrym podłożu.

3.Materac oddychający
Materiał materaca powinien zapewniać odpowiednią wentylację. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza jeżeli dziecko cierpi na problemy z układem oddechowym. Pozwala jednak każdemu maluchowi na spokojniejszy sen, nie szkodzi organizmowi i idealnie pomaga zasnąć, nie wydziela bowiem żadnych zapachów.

4.Materac wygodny
Jedna z najważniejszych kwestii. Dziecko musi mieć możliwość wyspania się na komfortowym podłożu. Dobry, wygodny materac, który się nie odkształca to coś, co sprawi, że dziecko nie będzie marudzić, gdy wieczorem rodzice zagonią je do spania

Jak widać dobór odpowiedniego materaca do łóżka czy łóżeczka jest bardzo istotny. Stanowi on bowiem źródło dobrego i zdrowego snu.
Materac również stanowi element wyposażenia pokoju dziecięcego, należy więc dobierać go z ostrożnością i troską o zdrowie malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *