Gdy budujemy dom to tak naprawdę jedną z najważniejszych rzeczy, o które powinniśmy zadbać jest dach. To on latami będzie chronił nas przed mrozem, deszczem, śniegiem, słońcem i wiatrem. To dzięki niemu będziemy mogli czuć się bezpiecznie. Czym się więc kierować przy zakupie materiału na dach, przy kupnie blachodachówek? Przede wszystkim nie powinniśmy kupować ich tylko na podstawie samego wyglądu. Bowiem w ten sposób bardzo trudno będzie ocenić ich jakość. Podczas zamawiania blachy dachowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na o wiele ważniejsze parametry, ponieważ to one decydują o trwałości wykonanego pokrycia.
roof-plate-264742_1920Czemu akurat warto pomyśleć o kupnie blachodachówki? Przede wszystkim dlatego, że cechuje je bardzo atrakcyjna cena. Dokonując zakupu nie warto jednak wybierać produktu najtańszego, który pochodzi od nieznanego producenta. Trzeba wziąć pod uwagę odporność tego rodzaju materiału na korozję i odbarwienia, a przez to także na jego trwałość. W związku z tym, zanim podejmiemy decyzję o kupnie powinniśmy pomyśleć jakiego konkretnie modelu blachówki potrzebujemy, a następnie wybrać renomowanego producenta, który zagwarantuje nam wysoka jakość oferowanych blach dachowych. W takim przypadku sprawdzenie najważniejszych parametrów pokrycia będzie tylko formalnością.
• Grubość blachy – to bardzo ważny parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Zwykle grubość blachy określona jest w obowiązujących normach PN-EN 14782 oraz PN-EN 508-1. Bardzo istotne jest także, aby nasza blacha była także dodatkowo zabezpieczona przed korozją. W związku z tym na rdzeń nakłada się z obu stron powłokę z cynku, poddającego się samogalwanizacji, czyli samoistnemu zasklepianiu wszelkich zarysowań i ubytków. Jeśli chodzi o jego masę to minimalnie powinna ona wynosić 275g/m. Przy takiej ilości cynku nie musimy obawiać się ryzyka wystąpienia korozji w miejscach cięcia blachodachówki pod warunkiem, że zostały do tego użyte odpowiednie narzędzia.
• Rdzeń najwyższej jakości – najważniejszy dla blachodachówki jest jej rdzeń. Dlatego powinien on być stalowy, aby zachował jak najdłuższa trwałość. Do produkcji takiego rdzenia używa się różnych, odpowiednio dobranych gatunków stali. Dobrze by było gdyby ta stal była dostarczana prosto z własnych hut danej firmy. Dzięki temu od samego początku możemy kontrolować wszystkie etapy produkcji i w rezultacie oferować wysokiej jakości blachę, która spełnia rygorystyczne wymagania. W ten sposób są wytwarzanie na przykład wszystkie blachodachówki firmy Ruukki, której huty znajdują się w Finlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *