W ostatnich czasach w kraju pojawiły się setki nowych boisk wybudowanych za rządowe pieniądze. Zostały ochrzczone nazwą orlik, a ich cechą charakterystyczną jest to, ze mają sztuczną nawierzchnię zamiast trawy. Dzięki nim wiele dzieci i dorosłych może praktycznie bez ograniczeń uprawiać sport: grać w piłkę, czy biegać.

Odpowiednie obuwie

Na sztucznej nawierzchni nie możemy biegać w zwykłych trampach, aby jej nie zniszczyć. Na orlikach najlepiej sprawdzą się buty turfy, które są wyposażone w kilkadziesiąt małych kołków zrobionych z gumopodobnego materiału. Dzięki nim niezależnie od pogody (nawet jeśli będzie padał deszcze) uzyskamy efekt idealnej przyczepności do sztucznej trawy. Takie buty są polecane dla miłośników sportu na powietrzu, którzy uprawiają go bez względu na aurę jaka panuje na zewnątrz. Takie obuwie jest nazywane także śniegówkami, właśnie dlatego, że możemy uprawiać w nich jogging nawet na śniegu.

Specjalistyczne szutrówki

Obuwie przeznaczone na sztuczną murawę skonstruowane jest tak, aby spełniać swoje zadanie bez zarzutu. Podeszwa AG, czyli artificial grass- sztuczna trawa, to nic innego jak odpowiednio zmodyfikowana wersja podeszwy z korków typu lanka (jest to obuwie szczególne niezbędne dla piłkarzy). Liczba kołków, ich kształt i wysokość jest tak dobrana, że nasza gra na sztucznej murawie będzie komfortowa, bezpieczna i nie uszkodzi trawy. Obuwie buty turfy na orlik zapewnia wysoki poziom stabilności oraz dobrą przyczepność nawet na najbardziej wymagających powierzchniach boisk, na zmrożonej, mokrej ziemi, a także na żwirze. Turfy radzą sobie przy zawilgoceniu nawierzchni, nie tracąc swoich właściwości. Cholewka tych butów jest zazwyczaj kopią modeli, które noszą sportowe gwiazdy oraz profesjonalni piłkarze. Ich cena nie różni się zupełnie od wartości profesjonalnych butów do uprawiania sportu, także korzystając z dobrodziejstw orlika należy je mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *