Jeśli rozglądasz się za butami do wspinaczki górskiej, to pierwsze co musisz zrobić, to przygotowanie sobie trochę czasu na spędzenie trochę czasu w sklepie, a po drugie musisz mieć wolne chociaż 150 złotych. Ceny najtańszych butów wahają się od 100 do 200 złotych, w zależności od marki.

Najważniejszą sprawą, taką z której nie można sobie żartować, to to aby ten but był dobrze dopasowany do twojej stopy. Pamiętaj podczas przymierzenia, że każdy but się rozbija, do tego każdy model inaczej. Tutaj najlepiej poradzić się kogoś, kto pracuje w sklepie i jest w stanie nam coś powiedzieć o modelu, którym jesteśmy zainteresowani. Jeśli but będzie dla nas idealny, a okaże się, że ten podczas wspinaczki rozbije się o 3 rozmiary, to lepiej jest wziąć nieco mniejszy i ciaśniejszy model, aby potem nie okazało się, że nasz but jest zdecydowanie za wielki. Nie krępuj się podczesz przymierzania butów, bo to ty tu będziesz zdobywał szczyty. Musisz dokładnie zbadać to, co masz na nodze i nie możesz podejść do kasy z jakimikolwiek wątpliwościami. Jeśli nie jesteś pewny, to wyjdź i wróć innym razem. Gdzie najlepiej kupować?

Przede wszystkim wybieraj same wyspecjalizowane sklepy. Unikaj marketów i marek, których nigdy na oczy nie widziałeś. To że jesteś w sklepie nie oznacza, że musisz buty wysokogórskie kupić. Przymierz, idź gdzieś indziej i przymierz coś innego. Znajdź swój idealny model, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Wiedz też, że dobrą inwestycją jest posiadanie dwóch par butów, dzięki czemu jesteś w stanie dać im więcej życia. Możesz kupić model na którym zaczniesz i model dla bardziej zaawansowanych – tutaj uważaj na buty skórzane, bo te potrafią się niemiłosiernie rozbijać. Posiadając dwie pary butów możesz te tańsze wykorzystywać na łatwe ścianki, a te drugie na te bardziej wymagające. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i powinieneś je przemyśleć. Cena takich butów zaczyna się od 200 złotych, a dojść może nawet do 500 złotych. Wszystko zależy od tego, co wybierzesz i w czym będzie ci wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *